SZUKANIE PRACY PO POWROCIE DO POLSKI

Szukanie pracy to nie lada wyzwanie , zwłaszcza dla kogoś takiego jak ja, co w sumie swoją ” karierę zawodową ” zaczęłam od razu po liceum. Miałam jedną , jedyną rozmowę o pracę, do której zostałam od razu przyjęta, bo było zapotrzebowanie ludzi do pracy i tak prawdę mówiąc przyjmowali wtedy każdego. 

Przyjeżdżając do Polski miałam trochę obawy jak to będzie rzeczywiście wyglądało w moim przypadku, gdzie nie mam ani ukończonej szkoły wyższej ani doświadczenia zawodowego w niczym innym jak praca na produkcji :/ Rok wcześniej jak byliśmy w Polsce, poszłam z ciekawości do jednego z lokalnych marketów spytać o pracę ( akurat wisiało ogłoszenie na szybie ) i wtedy dostałabym ją od razu. Dlatego aż tak bardzo się nie obawiałam o znalezienie jakiejkolwiek pracy.

Jednak z moimi ambicjami poszłam w kierunku innym niż spożywka. Bo w sumie pomyślałam sobie czemu by nie spróbować ? Jedyne czego się obawiałam to tego, że przez moją ostatnią pracę będę o krok do tyłu w odnalezieniu się w nowej sytuacji. Moja ostatnia praca nie dawała mi szansy jakiegokolwiek rozwoju w firmie przez co bardzo podcinała tam skrzydła nie tylko mi , ale wielu osobom które znam.

Jak zaczęłam szukanie pracy ? Najpierw zarejestrowałam się na pracuj.pl. Ściągnęłam sobie aplikację na telefon, dodałam swoje cv i zaczęłam sobie wyszukiwać oferty pracy, które wydawały mi się ciekawe . Następnie aplikowałam od razu w aplikacji.

Kolejnym krokiem było szukanie pracy przez aplikację OLX. Tak, tak. OLX … Sama byłam zaskoczona, gdy jedna osoba z mojej rodziny podesłała mi ten pomysł na szukanie pracy, bo podobno dużo tam wrzucają ofert. I rzeczywiście. OLX to taki pośrednik , jaki się kiedyś kupowało, aby znaleźć to czego szukamy. Dużo ofert tam wrzucają , można od razu sobie zadzwonić i zapytać, a można także aplikować mobilnie.

Moim ostatnim krokiem było odwiedzenie miejsc, do których już aplikowałam i złożenie CV osobiście. Niektórzy przyjmowali, a niektórzy odmawiali ze względu na RODO i prosili o aplikowanie online. Do wielu miejsc wchodziłam po prostu z zapytaniem, czy nie potrzebują akurat kogoś do pracy i w wielu CV mi przyjęli, bo rzeczywiście akurat miejsce się zwolniło. Także taka forma szukania pracy jest również akceptowalna.

I tak też ja znalazłam swoją pracę. Uważam, że pojawiłam się w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie.

 

 

Czy warto szukać pracę wcześniej, będąc jeszcze w Anglii ? Uważam, że nie. Pracodawca w każdej chwili może do nas zadzwonić i poprosić nas na rozmowę. Czytałam o tym , że wiele firm może przeprowadzić taką rozmowę przez Skype, ale ja sama uważam, że co osobiście to osobiście. Można się zaprezentować z każdej swojej dobrej strony, a dodatkowo taka rozmowa wydaje mi się dużo mniej stresująca. Ale to tylko moje zdanie.

Swoją osobą mogę tylko dodać otuchy wszystkim powracającym, że tylko strach ma wielkie oczy i warto wrócić z przekonaniem, że jesli udało nam się za granicami kraju, to czemu miałoby się nie udać we własnym kraju ? Powodzenia wszystkim wracającym. 

2 comments

  1. myszka Reply

    Super, że udało Ci się szybko znaleźć pracę… Ja właśnie jestem na etapie szukania nowej pracy
    Gdzie pracujesz?
    Powodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *