MOJE DROGOWSKAZY I CELE NA 2019 ROK

Nie tak dawno zrobiłam swoje podsumowanie roku 2018 i uważam, że wypadło ono całkiem nieźle. Nie robię sobie postanowień noworocznych, bo i tak po pewnym czasie o nich zapominałam. Teraz postawiłam na cele i drogowskazy, których zamierzam się trzymać.

Może zacznę od celów…

Przede wszystkim chciałabym zacząć bardziej się rozwijać i zaliczyć pewne kursy. Chcę zdobywać nowe umiejętności i próbować nowych rzeczy. Chcę czytać dużo ciekawych książek, chcę podróżować jak często będzie to możliwe, chcę na nowo zacząć biegać ( bo wraz z remontem i zmianą wszystkiego w naszym życiu, a teraz nieodpowiednią porą roku na rozpoczęcie niestety zaniedbałam bieganie ) , chcę w końcu na dobre ruszyć z moją stroną i chcę zakończyć coś , co już dawno mi nie służyło.

Moje drogowskazy , to takie dobre rady dla mnie.

SPEŁNIAJ SWOJE MARZENIA

Ubiegły rok pokazał mi , że marzenia się nie spełniają, je po prostu trzeba spełniać. Zawsze marzyłam , żeby zobaczyć kraje tak piękne jak Wenecja czy Francja. I co ? I udało mi się. Uwierzyłam w to, że wszystko można i wszystko się da.


NIE PORÓWNUJ SIĘ DO INNYCH

Jeszcze nie tak dawno, bardzo porównywałam się do innych. Bardzo wierzyłam w opowieści o cudownych mężach, cudownych dzieciach, pięknym domu, życiu bez sprzeczek, bez problemów i o tym, że te dziewczyny tak mają wszystko NAJ. A ja nie !? A bo to mąż mnie zdenerwował i mieliśmy „ciche dni”, a przecież „inni wcale się nie kłócą”, a to dzieci mnie nie słuchały, a to rachunek przyszedł za wysoki. W końcu przejrzałam na oczy, że te „idealne związki ” po prostu nie istnieją. Nigdy nie jest tak kolorowo, jak to niektórzy potrafią idealizować.

Przestałam porównywać się do innych , bo było to źródło negatywnych emocji i kompleksów. Porównywanie się jest destrukcyjne i bezsensowne.
Każdy z nas jest inny, każdy z nas ma za sobą inną przeszłość, inne doświadczenia i inne priorytety w życiu.

SZANUJ SWÓJ CZAS

Za dużo czasu spędzałam w ubiegłym roku na klikaniu jak to ja nazywam 🙂 Można siąść, oczywiście. Ale czy nie lepiej w tym czasie wyjść na spacer / przeczytać książkę / pobawić się lub porozmawiać z dzieckiem ? Lepiej… zdecydowanie jest to lepsze niż skrolowanie kolejnego profilu…

ZASTANÓW SIĘ 100 RAZY ZANIM NAZWIESZ KOGOŚ SWOIM PRZYJACIELEM

Przyjaźń to naprawdę WIELKIE słowo. Używałam go bardzo ostrożnie, ale ubiegły rok pokazał mi, że muszę być jeszcze bardziej ostrożniejsza.

DBAJ O SWOJE ZDROWIE

Równowaga psychiczna jak i fizyczna jest bardzo ważna w naszym życiu. Regularne badania, zdrowy styl życia i aktywność fizyczna to podstawa. Do tego zdrowie psychiczne na wysokim poziome i wszystko gra.

KOCHAJ Z CALYCH SIŁ JAKBY JUTRA MIAŁO NIE BYĆ

❤️

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *