TOP 5 — ULUBIONE THRILLERY KSIĄŻKOWE

Jak już większa część z Was zauważyła — uwielbiam czytać książki. I lubię książki o różnej tematyce. Od obyczajowych, poradniki życiowe, kryminały aż po thrillery — zwłaszcza te psychologiczne. Książka przede wszystkim musi mnie zaciekawić, inaczej ciężko mi się ją czyta. Dziś przedstawię Wam moje top 5 ulubione thrillery książkowe, które przeczytałam w ostatnim czasie i które z przyjemnością mogę polecić drugiej osobie, bo wiem że warto 🙂

 

1. Dowiesz się ostat­nia, Melis­sa Hill

Ta książka to historia dwóch sióstr. Eve i Sam, to dwie siostry. Eve żyje z partnerem w kilkuletnim związku , mają dwójkę dzieci i żyją jak typowa kochająca się rodzina. Jednak Eve marzy jeszcze o czymś więcej… O pierścionku , a potem ślubie, na którym wszystkim będzie mogła pokazać swoje szczęście. Tymczasem Sam zostaje poproszona po raz kolejny przez swojego partnera o rękę i odrzuca zaręczyny, ponieważ nie jest pewna czy taka stabilizacja jest dla niej. Wpada na pomysł, aby zamienić się ze swoją siostrą na jeden weekend rolami. Ona zajmie się dziećmi i domem, a jej siostra spróbuje odrobiny luksusu i trochę odpocznie. To jednak wszystko nie jest takie łatwe… Okazuje się , że wszędzie tkwi jakaś tajemnica…

 

2.Opiekunka, She­ryl Browne

Tą książkę cenię sobie bardzo za charakter tekstu. Mimo , że od początku wiadomo, kto stoi za wszystkimi wydarzeniami w tej rodzinie, to wszystkie akcje są tak szczegółowo opisane, są tak przemyślane, że tylko włos na głowie może się zjeżyć, od tego jak łatwo sami możemy komuś zaufać. Jak łatwo można manipulacji drugiego człowieka, zwłaszcza jeśli samemu nie podejrzewa się w nim tyle niegodziwości. Opiekunka , o której mowa posuwa się do coraz gorszych postępów, niszcząc totalnie domowników doprowadzając ich do ciągłych kłótni między sobą i w końcu do szaleństwa. Książkę czyta się w ogromnym napięciu, zdając sobie sprawę , że takie rzeczy mogą mieć miejsce w wielu domach.

 

3.Córeczka, Kath­ryn Croft

Simon i Matt , to mał­żeń­stwo , któ­re­mu porwa­no sze­ścio­mie­sięcz­ną córecz­kę Helen­kę. Po 18 latach do Simon pod­cho­dzi Gra­ce i twier­dzi, że jest ich porwa­ną córecz­ką. Na potwier­dze­nie swo­ich słów poka­zu­je plu­sza­ka, któ­re­go porwa­ne dziec­ko mia­ło wte­dy przy sobie w wóz­ku. Jed­nak kolej­ne­go dnia Gra­ce zni­ka, a Simon posta­na­wia ją zna­leźć na wła­sną rękę, nic nie mówiąc o tym swo­je­mu mężo­wi, przez co wie­le ryzy­ku­je. Ze swo­ich dzia­łań zwie­rza się jedy­nie ich przy­ja­cie­lo­wi Abbo­to­wi. Czy to dobra dro­ga ? Autor­ce bar­dzo uda­ło się mnie zasko­czyć i miło spę­dzi­łam czas odkry­wa­jąc prawdę.

 

4.Łańcuch, Adrian McKinty

Książka ta została podzielona na dwie części. Kylie jak co dzień czeka na przystanku na autobus szkolny. Zostaje porwana. Jej mama , Rachel w tym czasie dostaje telefon  z informacją, że porwano jej córkę i jeśli chce ją uratować , musi wykonać zadanie. Porwać kolejne dziecko i wpłacić okup. W części drugiej opisane są traumatyczne przeżycia , jakie dotykają rodzinę , które przeżyły taką sytuację jak porwanie własnego dziecka. W książce przedstawione jest również jak może zaszkodzić nam pokazywanie wszystkiego w portalach społecznościowych. Nie chronimy swojej prywatności, pokazujemy gdzie przebywamy, co robimy — to najkrótsza droga dla złodziei i porywaczy.

Top 5 - ulubione thrillery książkowe

 

5.Pacjentka, Alex Michaelides

Ten thriller to póki co mój numer 1 wśród wszystkich thrillerów psychologicznych. I był najbardziej oczekiwanym thrillerem ubiegłego roku. Ceniona malarka Alicia wiedzie życie, jakiego niejedna osoba mogłaby jej pozazdrościć. Do czasu. Gdy pewnego dnia jej mąż Gabriel wraca do domu, Alicia strzela mu w głowę zabijając go na miejscu. Od tego momentu kobieta przestaje mówić. Trafia do ośrodka psychiatrycznego i po kilku latach trafia pod opiekę psychoterapeuty Theo, który zechce zrobić wszystko aby Alicia się przed nim otworzyła. Czy mu się uda ? I czego się dowie ? Mnie koniec powieści dosłownie wbił w osłupienie.

Top 5 - ulubione thrillery książkowe

Jestem ciekawa czy czytaliście którąś z tych książek ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *