CZY CHORWACJA JEST DROGA ?

To pytanie zadaje sobie wielu z nas. Zarówno przed urlopem jak i po ( od rodziny czy znajomych ) . Spróbuję się odnieść do tego pytania i przedstawię Wam poniżej ceny jakie obowiązują na wyspie Brać, w mieście Bol w roku 2020

Dodam oczywiście na samym początku, że my byliśmy 12 dni a równie dobrze koszt takich wakacji będzie niższy jeśli zamierzacie się udać na tydzień bądź jak to w przypadku osób podróżujących bez dzieci … Bo jadąc bez dzieci wydajesz mniej niż połowę tego co z dziećmi. 

A więc… Za nasz hotel z basenem , 5 minut pieszo do plaży daliśmy nieco ponad 3 tysiące… Rodzina 2+2. Mogę z czystym sumieniem polecić go każdej osobie, która byłaby zainteresowana, bo nie mam co do niego żadnych zastrzeżeń. Przemili właściciele, pomocni, życzliwi. Na miejscu poczęstowali nas przekąskami i ich domowym winem ( bardzo dobrym ) . Apartament z widokiem na morze. Nic dodać, nić ująć. 

Za jedzenie w restauracji za rodzinę 2+2 trzeba liczyć w granicach od 280 HRK wzwyż, czyli około 165 złotych. Według mnie ok. Najdroższe w restauracjach były owoce morza i jagnięcina, ale tak jest chyba wszędzie — od 150 HRK  za jeden obiad. Za pizzę można było zapłacić od 65 HRK. 

Napoje w restauracji typu Coca Cola , sok czy coś podobnego 200ml to koszt od 15 HRK ( zależy od napoju ). Piwo w restauracji od 17 HRK za 500 ml. 

Gałka lodów, a były tam naprawdę pyszne to koszt 10 HRK . 

Za parking przy plaży liczą sobie opłaty w wysokości 40 HRK.

Jeśli chodzi o ceny w sklepach , to napiszę Wam parę rzeczy, które udało mi się zanotować :

  • borów­ka ame­ry­kań­ska  20 HRK / 11. 60 zł
  •  arbuz 4 kg — 8 HRK / 4.60 zł
  • nek­ta­ryn­ki 16 HRK za kg / 9.20 zł
  • bana­ny 10 HRK  za kg / 5.80 zł
  •  coca — cola 2l 14 HRK / 8.12 zł
  •  piwo 1l 12 HRK / 7. 00 zł
  •  masło 12 HRK
  •  sok 7 HRK / 4 zł
  • buł­ka 2 HRK / 1.10 zł
  • chip­sy 14 HRK / 8.12 zł

To takie przykłady tylko. Wszystko zależy na pewno od sklepu jak i od kupowanych produktów. 

Na wyspie Brać bardzo dużo osób porusza się rowerami , rowerami elektrycznymi czy hulajnogami. Taki sprzęt można sobie oczywiście wypożyczyć na miejscu. 15 EUR za rower za cały dzień , a 30 EUR za elektryczną hulajnogę tez cały dzień . 

Podliczając wszystko, to zapewne mało nie wychodzi. Ale z drugiej strony, to gdzie za 2 tygodnie za liczbę 4 osób można zapłacić mało ? My czy to na Majorce czy Gran Canarii płaciliśmy podobnie ( a też byliśmy na 11 nocy ) . Myślę , że wczasy nad naszym polskim morzem wyniosłyby nas bardzo podobnie jak te w Chorwacji. Ale tutaj był jeden punkt, który zaważył na wszystkim. Gwarantowana pogoda, ciepła woda w Adriatyku i przede wszystkim czyste morze 🙂 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *