JESTEŚ PRAWDZIWĄ KOBIETĄ ?

Nie raz w chwi­li swo­je­go zwąt­pie­nia, prze­szło Ci przez myśl, czy jesteś praw­dzi­wą kobie­tą. Zasta­na­wia­łaś się też pew­nie nie raz, czy postę­pu­jesz tak jak więk­szość kobiet wyda­je Ci się, że postą­pi­ła­by podob­nie. A może Ty robisz coś nie tak ? Może nie postę­pu­jesz i nie zacho­wu­jesz się tak jak na praw­dzi­wą kobie­tę przystało ? 

Dostałaś świetną ofertę pracy, ale niestety jest to pełny etat, często też będą wchodziły w grę wyjazdy służbowe , a Ty masz dwójkę dzieci. Mimo możliwości dużych zarobków i spełnienia się zawodowo , wybierasz rodzinę i opiekę nad dziećmi. Dorosną — wtedy pomyślisz o sobie. Jesteś cudowną kobietą. Prawdziwą kobietą i cudowną mamą! 

Ale prawdziwą kobietą i kochającą mamą , będziesz także wtedy, kiedy to zdecydujesz się podjąć to wyzwanie, czyli mama na etacie. Myślisz sobie wtedy , że dzieci kiedyś przecież dorosną, a Tobie taka szansa już nigdy może się nie zdarzyć. I to również jest piękne , bo jak to mówią : szczęśliwa mama , to szczęśliwa rodzina. 

Codziennie wymyślasz obiady dla swojej rodziny, aby jedli zdrowo i smacznie. Zazdroszczę ! Piec uwielbiam , ale z wymyślaniem obiadów u mnie marnie. Standardowe , polskie obiadki u mnie dostaniesz , bez wymysłu 🙂 Ale nie czuję się przez to , żebym nie była kobietą w 100 %. Tak samo, nie powinna się tak czuć kobieta, która w ogóle nie potrafi gotować. Przecież nie rodzimy się z nawykiem gotowania. 

Uwielbiasz nosić krótkie sukienki, ale często słyszysz od innych , że w Twoim wieku tak nie wypada. Gdy już zakładasz tą sukienkę i przemierzasz ulice pewnym krokiem , czujesz na sobie spojrzenia innych, w tym innych kobiet. Wracasz do domu i mimo, że uwielbiałaś tą sukienkę , to rzucasz ją w kąt do sterty rzeczy ” mi już nie wypada”. Nie wypada ? A przecież to Twój tyłek nie innych ! 

Masz rozstępy, kilka kilogramów za dużo, które nie chcą odejść, ciało już nie tak jędrne jak kilka lat temu ? A sąsiadka z naprzeciwka jest tak wysportowana i tak zadbana , że tylko jej  zazdrościsz i myślisz o niej w kategorii prawdziwej kobiety. I ona i Ty nią jesteście ! Zapamiętaj to sobie ! 

Jedna ma blond włosy — druga czarne. Ona ma dzieci — Ty nie chcesz ich mieć. Inna kobieta ma wiele pasji i zainteresowań — Ciebie cieszy spacer wokół bloków… Mogłabym tak wymieniać w nieskończoność… Ale każda z nas jest prawdziwą kobietą. Każda z nas kocha i chce być kochaną. Każda z nas wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju. 

I po co komu do*** tekstami typu — ” ale jak tak można?” . Można, każda z nas żyje na swój sposób i każda z nas jest prawdziwą kobietą ! 

Dziękuję , pozdrawiam , miłego dnia ! 

Ilo­na 

P.S. Jeśli spodo­bał Ci się ten tekst, będzie mi bar­dzo miło jeśli go udostępnisz , 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *