JAK ZBUDOWAĆ SILNĄ RELACJĘ ?

Nie od dziś wia­do­mo, że aby zbu­do­wać sil­ną rela­cję czy to z part­ne­rem, z dzieć­mi, z rodzi­ca­mi czy z przy­ja­ciół­mi potrze­ba cza­su. I to nie jest tak, że coś zaczy­na się ukła­dać , więc zaczniesz uwa­żać, że już nic nie trze­ba robić. Otóż nie ! O rela­cje z waż­ny­mi dla nas oso­ba­mi powin­ni­śmy dbać cały czas. Dziś sku­pię się na rela­cjach w związku… 

Ilu ludzi tyle charakterów. Żyjąc z kimś na co dzień, nie znaczy że mamy kogoś zmieniać , aby to nam się dobrze żyło. Drugiego człowieka trzeba w pełni zaakceptować, aby stworzyć z nim dobrą i silną relację. 

My kobiety , często mamy tak , że w głowie wymyślamy sobie pełno niestworzonych historii i  często wyolbrzymiamy. Stąd mogą brać się później niedomówienia między partnerami czy to nawet w relacji mama — dziecko. Najlepiej zamiast się domyślać i wysnuwać własne  teorie — zapytać wprost. Jeśli relacja jest na tyle poprawna , to uzyskamy odpowiedź na nurtujące nas pytanie. 

Kolejnym ważnym aspektem, aby zbudować silną relację jest słuchanie drugiej osoby. Nie skupianie się tylko i wyłącznie na swoich problemach , lecz słuchanie. A może druga osoba naprowadzi Cię na coś , co razem zrobicie. Okaż zainteresowanie osobie, która jest dla Ciebie ważne. Jeśli mówi Ci o swoich problemach, tzn. że jesteś dla niej ważny i chce się tym z Tobą podzielić. 

Nie dawaj rad i wskazówek, bo łatwo jest komuś radzić nie będąc w takiej sytuacji. Okaż zrozumienie i przede wszystkim empatię. Swoje zdanie wyraź tylko wtedy, jeśli ktoś Cię o to  zapyta Cię. Często wśród Polaków spotykam się z tekstami typu: “ja się nie chcę wtrącać, ale ja bym tak tego nie zrobiła…” . Wiesz , że to już jest wtrącanie ? Zapamiętaj sobie, że każdy ma swoje życie i on sam o nim decyduje . Jeśli w swojej decyzji popełni błąd, sam wyciągnie z tego wnioski, a nie przyjdzie do Ciebie, że doradziłaś tak a nie inaczej. 

Nie kontroluj — ufaj. Są związki, w których jedna osoba chce wszystko wiedzieć na temat drugiej. To nie wróży dobrej przyszłości. Żyjąc z kimś musisz ufać. Daj 100% na samym początku. Jeśli nadużyje Twojego zaufania, będziesz wiedzieć co dalej z tym zrobić. 

Zamiast stawiać partnerowi zadania nie do spełnienia , skoncentruj się na sobie i własnej samorealizacji. Zadania można spełnić, ale przecież możesz mieć w tym swój udział. Marzą Ci się wakacje zagraniczne i oczekujesz, żeby partner Cię tam zabrał… On , żeby spełnić Twoje życzenie pracuje ciężko, czasem po godzinach… A nie łatwiej by było oszczędzać na to wspólnie ? Życie mi pokazało, że mężczyźni bardzo lubią tak zorganizowane kobiety. 

Zaskocz Go / Ją. Nie organizuj Waszego życia tylko oczekując… Zaproś na randkę, na spacer, do kina… Wyjdź również z inicjatywą wspólnego spędzenia czasu. Szybko zobaczysz efekty 🙂 

 

Dziękuję za uwagę

Ilo­na 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *