W CZYM POMAGA MI PEWNOŚĆ SIEBIE ?

Mając już te 30 + , uwa­żam że dziec­ku powin­no się oka­zy­wać miłość i to że jest waż­ne już od naj­młod­szych lat. Jeśli nie poka­zu­jesz dziec­ku jak waż­ne jest jego zda­nie, jeśli nie pozwa­lasz mu na decy­do­wa­nie za sie­bie nawet w naj­prost­szych codzien­nych sytu­acjach, kie­dyś może mieć pro­blem z pew­no­ścią siebie. 

Jak to było w moim przypadku ? A no kiedyś z moją pewnością siebie bywało różnie. Miałam problem z wyrażaniem swojego zdania, tylko przytakiwałam innym nie do końca się z nimi zgadzając… Byłam bardzo cicha i bardzo zamknięta w sobie. Wstydziłam się odezwać, raczej zawsze odstawałam gdzieś z boku… A potem był taki okres w moim życiu, że raczej szukałam przyjaźni / miłości na siłę. Na siłę próbowałam wtopić się do towarzystwa byleby tylko kogoś mieć obok siebie. Do towarzystwa , którego dziś bym się nie pochwaliła. Ale to na szczęście było kiedyś… Nadszedł czas, że odnalazłam swoją drogę w życiu i nauczyłam się swojej pewności siebie.

Dziś potrafię sama pierwsza się odezwać. Dziś uśmiechnę się do kogoś pierwsza. Jestem na takim etapie, że nie boję się wyrażać głośno swojego zdania. Potrafię odejść z miejsca , które mi nie służy. W tym właśnie pomogła mi pewność siebie. Zdaję sobie sprawę , że bardzo dużo jest w tym zasługi mojego Męża, który mi w tym pomógł. To właśnie On wspiera mnie w wielu moich decyzjach, dzięki czemu z pewnością jest mi dużo łatwiej. To On jest moją podporą życiową. Jest osobą, której brakowało w moim życiu. 

Pewność siebie pomaga w wielu różnych sytuacjach życiowych. Dzięki niej poradzisz sobie na egzaminie, poradzisz sobie na rozmowie kwalifikacyjnej, poradzisz sobie w wielu trudnych wyborach. Nie będziesz się bała podjąć decyzji, bo jaka by ona nie była , to wiesz że sobie poradzisz. 

Swoją pewność siebie zawdzięczam również życiu na obczyźnie przez tyle lat. Tam poniosłam wiele porażek, ale także wiele sukcesów. Wiele z nich ukształtowały mój obecny charakter. Tam nauczyłam się bardzo dużo. Tam zrozumiałam jak zachowuje się prawdziwy przyjaciel , zrozumiałam co jest w życiu najważniejsze i zrozumiałam, żebym nigdy nie zabiegała o ludzi wokół siebie. Z tą pewnością wróciłam do Polski 🙂 

I warto pamiętać jedno. Pewność siebie nie oznacza, że ktoś jest niesympatyczny czy zbyt pewny siebie, co często jest właśnie tak odbierane. Pewność siebie to siła charakteru !

Pozdrawiam ! 

I dziękuję za pozytywny odbiór 🙂 

Ilona 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *